BorDACH - Więźby i pokrycia dachowe Warszawa - wymiana dachu - BorDACH Więźby i pokrycia dachowe. Kompleksowe prace i roboty budowlane - Usługi dekarskie, krycie dachów, remonty dachów, naprawę pokrycia dachowego oraz rozbiórki dachów. Naprawimy nieszczelność dachu oraz renowację pokrycia dachowego. Wykonamy prace dekarskie, cięcie i przeginanie blach, montaż okien dachowych, ocieplenia i docieplenia dachów. W ofercie posiadamy również profesjonalne odśnieżanie dachów z wywozem śniegu. Świadczymy komplekowe usługi związane z budową domu od fundamentu pod dach Warszawa

Przejdź do treści

Ocena stanu dachu

Najistotniejszą kwestią jest prawidłowa ocena stanu dachu. Aby sprawdzić, czy kwalifikuje się on jedynie do remontu, czy też niezbędna jest całkowita wymiana dachu, należy wziąć pod uwagę wiele czynników.
Zawsze warto skorzystać z opinii fachowców. Nasza wyspecjalizowana ekipa dekarska zbada Państwa dach i sprawdzi jego strukturę. Tylko po weryfikacji dowiecie się, czy dach wymaga drobnych napraw dekarskich, czy też czeka Państwa gruntowny remont dachu. Pamiętajmy, aby korzystać z usług sprawdzonych fachowców i nie dać się skusić firmom oferującym znacznie odbiegającą od innych cenę za usługę. W takich wypadkach zwykle zamiast oszczędzić, wydamy podwójnie.

dach, wymiana, remont, warszawa, na dach, wymiana dachu, Siedlce, dachy, remont, wymiana dachu Lublin, wymiana dachu Łuków, wymiana dachu Radzyń Podlaski

Kiedy wymiana dachu?

Jesli planujecie Państwo wymianę pokrycia dachowego (zgodnie z wymogami prawa budowlanego) rzeczoznawca powinien ocenić stan techniczny więźby dachowej, czyli konstrukcji nośnej dachu. Wymieniając pokrycie należy naprawić elementy nośne dachu, które uległy zniszczeniu, zawilgoceniu czy zagrzybieniu. Podczas prac nad pokryciem, najlepiej i najłatwiej mają właściciele domów pokrytych dachówką. Wynika to z tego, że można je w prosty sposób naprawić, podmieniając jedynie te uszkodzone, bez konieczności wymiany całości.

Zarówno dachówki ceramiczne, jak i cementowe zaliczamy do grupy ciężkich pokryć dachowych, i już na etapie projektowania konstruktor bierze pod uwagę ich ciężar. Dlatego też zamieniając tylko dachówki na inne, nie musimy radzić się architekta ani wzmacniać konstrukcji więźby dachowej, jeśli jest ona w dobrym stanie. Taki kompleksowy remont dachu to również okazja do ocieplania poddasza i zaadoptowania go na cele mieszkalne – przy czym podczas adaptacji poddasza należy pamiętać o uwzględnieniu ciężaru ocieplenia (wełna i okładzina z płyt karton gipsowych) w takim wypadku zalecane są konsultacje z konstruktorem.

Gorzej jest w przypadku dachu pokrytego blachodachówką lub gontem bitumicznym, gdyż nie da się wymienić jedynie jego części, tylko całość. Również kiedy budynek jest kryty płytami eternitowymi, jesteśmy zobligowani do jego usunięcia (obowiązek narzucony przez Unię Europejską dotyczy Polski do roku 2032).


Zlecając usługi Naszej firmie macie Państwo gwarancję fachowości i rzetelności oraz ubezpieczenia. W firmie BorDACH Andrzej Borkowski posiadamy stosowne uprawnienia
Pamiętajmy, a zdemontowany płyty eternitowe zawierające azbest przekazujemy do utylizacji zaoszczdzjąc Państwu bardzo wiele kłopotów związanych z eternitem.

Warto wiedzieć < kliknij


Serdecznie zapraszam do skorzystania z Naszych usług
certyfikowany dekarz - Andrzej Borkowski

wymiana dachu,usługi dekarskie, dachy, warszawa, otwock, naprawa, Radzyń Podlaski, dachy, krycie, dachów, pokrycia, dachach, na dachu, siedlce, w dachu, remont, Lublin, dachowe, w warszawie
Wróć do spisu treści